Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Wolny Przedział

Wolny Przedział – zespół powstał w maju 2010. Kilka miesięcy później w sierpniu 2010 w składzie: Dominika Franiak (wokal), Zbigniew Szukalski (gitara), Robert Słucki (gitara), zdobył jedną z dwóch głównych nagród na Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, premiowanych nominacją na 46 Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. W październiku 2010 Dominikę Franiak zastąpiły równie utalentowane wokalistki: Ania Judycka i Arleta Rusiecka.

W 2011 Roberta Słuckiego zastąpił gitarzysta Wojtek Kopylec i dołączył do zespołu kontrabasista Jarek Stokowski. W tym składzie zespół koncertuje do dzisiaj. Muzycy mieszkają w trójmieście, gdzie grają w klimacie piosenki poetyckiej, bossa novy, jazzu i bluesa.

Odpowiada Zbigniew Szukalski, założyciel zespołu Wolny Przedział.

Kiedy i jak zaczęła się Państwa przygoda z BAZUNĄ?

Moja przygoda z Bazuną zaczęła się w 1972r, gdzie z siostrą Anią Szukalską zdobyliśmy 3. miejsce w kategorii zespołowej piosenką “Tak niewiele w życiu mam”. Rok póżniej zdobyliśmy 1 miejsce w kategorii kabaretowej piosenką “Nie ze mną”. W 1974r nie przyznawano nagród, a jedynie wyróżniono 20 piosenek, w tym naszą “Już lato”. Piosenkę tę napisał i skomponował dla nas Adam Drąg. W ostatnim moim studenckim roku wystąpiliśmy po raz ostatni na Bazunie wykonując “Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach” i mojej kompozycji “Taniec jesieni”. Ta ostatnia wygrała potem Yapę. Potem zrobiłem sobie 35lat przerwy, poczekałem aż podrosną trochę Ania i Arletka i założyłem zespół Wolny Przedział, o którym są informacje na stronie internetowej www.wolnyprzedzial.com.pl

Zarówno za czasów studenckich jak i obecnie gro moich kompozycji jest do tekstów mojego sprawdzonego przyjaciela, poety Waldemara Chylińskiego. Obecnie wytwórnia filmowa East Pictures S.A. wydała nam płytę “Śpiew to życie”, która ukaże się na półkach Empików od 1maja. Serdecznie pozdrawiam organizatorów Bazuny, do której mam duży sentyment.

Co charakterystycznego widzą Państwo w tym Przeglądzie?

Charakterystyczne dla Bazuny jest to, że piosenki wykonywane wiele lat temu, dzięki doskonałej popularyzacji w śpiewnikach, nie ulegają zapomnieniu i ciągle są żywe.

Dla mnie BAZUNA to …

… to powrót do wspomnień,możliwość spotkania starych przyjaciół,doskonała rozrywka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @