Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Seta

SETA (Studencka Elipsa Turystyczno-Artystyczna) – grupa na ogół muzyczna, wykonująca utwory artystyczne o charakterze turystycznym. W 2002 roku grupa otrzymała Certyfikat Wytwarzania Piosenki Studenckiej i Innej wydany przez Kapitułę Certyfikacji Komisji Znaków Giełdowych.

Na pytania w imieniu zespołu odpowiada Stanisław Gola, jeden z trzech założycieli grupy SETA.

Kiedy i jak zaczęła się Państwa przygoda z BAZUNĄ?

Pierwszy raz na Bazunę pojechaliśmy z Wieśkiem Zykiem i jego kolegą Jorge z Kuby jako “Kwartet polsko-kubański z piosenką “La bamba”. Nasza przygoda z Bazuną jako zespół SETA rozpoczęła się w Gniewie w 1977 r. przyjechaliśmy tam z piosenkami Andrzeja Mroza i Staszka Korzępy. “Pod Czantorią” i “Niziutkie niebo” znalazły się w gronie piosenek laureatek. W następnym roku laureatkami zostały piosenki “Wody tatrzańskie”, “Nie mój Dunajec”, “Modlitwa wędrownego grajka” i “Zachód”. Po tej Bazunie dołączył do nas Andrzej Wierzbicki, który był członkiem zespołu do 1980 r.

Na Bazunie w Malborku piosenka “Zimowy wiatr” została “Rajdową Piosenką Roku”. Potem nastąpiła długa przerwa spowodowana ukończeniem studiów, wyjazdami zagranicznymi, założeniem rodzin a także zniknięciem Andrzeja Wierzbickiego (do dziś nie wiemy co się z nim dzieje)

Co charakterystycznego widzi Pan w przeglądzie BAZUNA?

Bazuna była najważniejszym przeglądem obok Giełdy w Szklarskiej Porębie i Yapy w Łodzi w tych czasach. Była miejscem gdzie mogliśmy się spotkać z przyjaciółmi, śpiewać do rana i zobaczyć kawałek Polski. Pamiętacie wędrowne Bazuny? Najważniejsza była atmosfera tego przeglądu. Poziom artystyczny był ważny, ale na drugim miejscu.

Dla mnie BAZUNA …

… Jest częścią najwspanialszych wspomnień okresu studiów. Dzięki Bazunie nauczyłem się lepiej grać na gitarze. Poznałem wielu przyjaciół. Bazunę stawiam za przykład moim studentom – jak można wspaniale spędzić czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @