Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane – zadebiutowały na III MFPT Kropka w Głuchołazach (lipiec 2009) jako duet. Trzon zespołu od zarania dzikiej i wietrznej myśli o założeniu zespołu tworzą wokalistki i gitarzystki: Gosia i Kasia. Po kilkukrotnych zmianach składu, od stycznia 2011 gramy w czwórkę – Kasia, Gosia, Marysia i Lolek.

Na pytania w imieniu zespołu odpowiada Kasia Abramczyk.

Kiedy i jak zaczęła się Wasza przygoda z BAZUNĄ?

Na BAZUNĘ po raz pierwszy trafiliśmy w 2010 roku do Bazy Owczarnia, otrzymaliśmy zaproszenie na którymś z poprzednich festiwali… Dla nas – raczkującego dopiero zespołu – było oczywiste, że trzeba sprawdzić siły na Bazunie. Wielkie wrażenie zrobił widok wylegujących się pod sceną (zainstalowaną w stodole) ludu siedzącego, leżącego na ziemi – na karimatach, w kocach, śpiworach albo i bez… Z nieodłącznym towarzyszem płynnym :) I byli to ludzie autentycznie słuchający występów, śpiewający razem z wykonawcami i próbujący się włączać do śpiewu dopiero co zasłyszanej piosenki….Wtedy skład zespołu dopiero się ustalał.

Nie zapomnę koncertu nocnego, którego wykonanie zaproponowali organizatorzy, mimo, że dopiero co wystartowaliśmy w konkursie. O 3 rano zwlekaliśmy się z beczek w stodole i zaspani budziliśmy się na scenie wraz z dniem. Mimo późnej (a może wczesnej?) pory słuchacze odebrali nas bardzo życzliwie. Takich reakcji publiczności szybko się nie zapomina…

Co charakterystycznego widzą Państwo w tym Przeglądzie?

BAZUNĘ wyróżnia przede wszystkim niepowtarzalna i niespotykana nigdzie indziej atmosfera. Z pewnością służy temu dobry duch przeglądu – Marek Skowronek, który niezmordowanie dogląda, by wszystko szło sprawnie. Nawet kosztem snu… I oczywiście publiczność, publiczność, publiczność…Życzliwa i otwarta, czekająca z niecierpliwością na kolejny hit. A ponadto wybór lokalizacji – co roku w innym miejscu. Tego inne festiwale nie mają.

Dla mnie BAZUNA to …

… jedna z najciekawszych imprez nurtu piosenki wędrownej/turystycznej/studenckiej. Plener już sam z siebie jest ciekawszy niż sala koncertowa…. Ale i BAZUNA to bardzo przyjemne otwarcie sezonu wędrówkowo-śpiewającego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @