Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Mikroklimat

Mikroklimat – pochodzi z Muzycznej Krainy Łagodności. Jako zespół grają piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Ich specjalność to piosenka pozytywna. W skład zespołu wchodzą: Barbara Sobolewska, Stanisław Szczyciński, Maciej Szczyciński, Leszek Matecki oraz Artur Chaber. Więcej informacji na temat zespołu można znaleźć na stronie www.mikroklimat.art.pl.

Na pytania w imieniu zespołu odpowiada Stanisław Szczyciński, pianista i kompozytor.

Kiedy i jak zaczęła się Pańska przygoda z BAZUNĄ?

Rok 1973? Przyjechaliśmy na Bazunę z zespołem PUW prowadzonym przez Marka Majewskiego i po uszy wpadliśmy w niesamowitą atmosferę Festiwalu. Sala Żaka wypełniona po brzegi, ochotność słuchania taka, że aż powietrze drgało. A na scenie Brylantowe Spinki, Wolna Grupa Bukowina, Kaszuby, Czesio Wilczyński. Czas wielkiego chłonięcia. W jakiś magiczny sposób zaraz okazało się, że wszyscy jesteśmy sobie bardzo bliscy, że przyjaźń, która na Bazunie się narodziła ma moc niespotykaną. Po 40 latach widać, że wszystko to było prawdą, że tam i wtedy narodzone przyjaźnie do dziś nie tracą swojej mocy.

Co charakterystycznego widzi Pan w tym Przeglądzie?

Przemieszczanie się Bazuny z pewnością jest jej wyróżnikiem. Jednak dla mnie najistotniejszą cechą Festiwalu jest jego związek z przepięknym środowiskiem Trójmieszczan. Od pierwszego Festiwalu jego atmosfera wyrastała z pięknych nadmorskich osób co grają, śpiewają, organizują, słuchają. Oni i one to tworzą, a my może swoją cegiełkę dokładamy, ale przede wszystkim karmimy się, karmimy.

Dla mnie BAZUNA to …

… prawdziwy początek wielkiej przygody z muzyką. Przed nią trochę się musiał człowiek przygotować; pochodzić do szkół muzycznych, do filharmonii, pograć i pośpiewać w różnych zespołach i chórach. Jednak dopiero tutaj narodziła się pasja. Tu spotkały się dźwięki z najpiękniejszymi emocjami, słowa wyśpiewywane w piosenkach poniosły w takie przestrzenie, których istnienia człowiek by się wcześniej nie spodziewał.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @