Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Łukasz Majewski

Łukasz Majewski – twórca młodego pokolenia, Poeta piosenki – bard, natchnienie czerpiący z barw zwykłego dnia, sobie oraz nam udowadniający, iż codzienną szarość zastąpić może bogaty kalejdoskop. Obdarzony refleksją, spojrzeniem egzystencjalnym, nie wiadomo nam, by ktokolwiek inny zapragnął napisać piosenkę o tym, jak to jest.

Laureat nagrody im. Wojtka Bellona na SFP w Krakowie, dwukrotnie Złotej Piątki OPPA, I miejsca na Nadziei w Kołobrzegu i Wieczornych nastrojach w Kwidzynie, II miejsca na YAPA i wielu innych (www.lukaszmajewski.pl, https://www.facebook.com/lukaszmaj).

Kiedy i jak zaczęła się Państwa przygoda z BAZUNĄ?

Gniew, rok 2002, tydzień przed moim ślubem. Wraz z kolegami z zespołu Vergil van Troff ujęliśmy jury piosenką “Na śniegu ślad”, która to została włączona do Złotej Dwudziestki przeglądu. Rok później w tym samym składzie przywieźliśmy Rajdową Piosenkę Roku “Gdybyś latem zapytała”. Kolejna Bazuna to już zespół kaVka i druga Rajdowa Piosenka Roku “Piosenka o tym jak to jest” oraz Nagroda im. Janka i Jacka Stefańskich. Od tamtej pory regularnie uczestniczyliśmy w przeglądzie grając piosenki obu składów. Miałem również niewątpliwą przyjemność zasiadać w jury na kolejnych edycjach i tak jest do dnia dzisiejszego… Co będzie dalej?

Po rozpadzie obydwóch formacji jubileusz nam nie grozi, jednak cały czas pojawiam się z autorskim repertuarem, sygnowanym dość powszechnym nazwiskiem, które posiadam. Chwilowe reaktywacje pierwszego składu, szczególnie w kontekście Bazuny, najlepiej chyba oddają charakter tego festiwalu :)

Co charakterystycznego widzą Państwo w tym Przeglądzie?

Atmosfera, atmosfera i jeszcze raz atmosfera. Bazuna, którą znam, jest i mam nadzieję pozostanie okazją do spotkań. Spotkań z wykonawcami, ale przede wszystkim z publicznością.

Dla mnie BAZUNA to …

festiwal, na który chcę wracać!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @