Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Jan “Błyszczak” Mufka

Błyszczak Jan Mufka – Urodził się w drugiej połowie dwudziestego wieku (dokładniej: na początku drugiej połowy) przy linii kolejowej Sudety-Bałtyk w Jastrowiu, miasteczku „Pierwszego dnia wolności” i  jak twierdzi, wielu następnych… Mówi, że jest góralem morenowo-dennym o orientacji północ-południe. Raz jest jedną raz drugą rybą, dlatego nie wie, gdzie się pojawi i kiedy zniknie.

“Moja przygoda z Bazuną zaczęła się w listopadzie 1971 roku. Wtedy, nagle powiększył mi się świat. I mimo to, że coraz mniej zapamiętuję nowych i coraz rzadziej lub wcale nie widuję wtedy poznanych ludzi, mój świat wcale się nie kurczy.”

Śpiewa od dziecka. Pierwsze próby pisania – w podstawówce. Nie zdradził się. Liceum – w mieście Staszica. Dojeżdżał pociągiem (zimy stulecia!). Zdekonspirował się w Poznaniu przebywając na studiach ekonomicznych, gdy jeszcze nie były modne.

Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne.

Niejednokrotnie laureat festiwali piosenki studenckiej w Krakowie, gdańskiej Bazuny, łódzkiej Yapy, szklarskoporębskiej Giełdy, warszawskiego OPPA oraz konkursu ZAKR na piosenkę do opolskich Premier.

Współpracował z wrocławskim B-Complex, koszalińskim Koniem Polskim, poznańskim Tey’em Zenona Laskowika. Ostatnio częściej w pojedynkę.

Nie jest systematyczny. Miewa zainteresowania… Artystą bywa.

Kontakt w celu zorganizowania koncertu: blyszczak@ballada.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @