Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Caryna

Caryna – zespół powstał w 2008 roku. W ostatecznym składzie po kilku zmianach znalazły się oprócz gitary prowadzącej: klarnet, pianino i gitara basowa. Zespół wykonuje głównie autorskie piosenki do tekstów Łukasza Nowaka choć na początku sięgał też do poezji Tetmajera i Grochowiaka. Caryna jest laureatem kilku ogólnopolskich festiwali i wyróżnień m.in. Bazuny (2010). Granie zespołu można by scharakteryzować tak: poetycka wizja lidera przeplatana niepokornymi dźwiękami muzyków, łączy ich jednak jedna scena ;)

Na pytania w imieniu zespołu odpowiada Łukasz „Ziutek” Nowak.

Kiedy i jak zaczęła się Państwa przygoda z BAZUNĄ?

Moja pierwsza Bazuna – Elbląg 2007… Jeden z tych festiwali, na których pierwsze kroki stawiałem w konkursach. Pamiętam, że zaproponował mi ją Michał Łangowski (obecnie “Cisza jak Ta”) i dzięki jego gitarze moja piosenka “Piosenka o lesie” weszła do kanonu laureatek. Potem były jakieś następne wyróżnienia, rejs do Szwecji z Waldkiem Mieczkowskim za “Wiecznych marynarzy”, koncerty w poznańskim “Kręgu”. Po drodze powstał zespół “Caryna”, z którą śpiewając jako lider zdobyliśmy tytuł najlepszej piosenki roku 2010 i zaproszenia na następne występy.

Co charakterystycznego widzi Pan w przeglądzie BAZUNA?

Radość obcowania z muzyką. Zawsze idzie to w parze z różnymi turystycznymi atrakcjami i nie tylko;) Pamiętam koncerty w Lubaniu koło Kościerzyny gdzie za drewnianym płotem pasły się konie, albo nad jeziorem wdzydzkim – echo szeroko odbijało się od tafli jeziora i okolicznych lasów, na punkcie widokowym z grupą przyjaciół przywitaliśmy niedzielne słońce…

Po za tym na Bazunę nikt nie przyjeżdża z przypadku. To festiwal na który przyjeżdżają ludzie, którzy wiedzą czego chcą. Nie jest skrępowany żadnymi warunkami pogodowymi czy jakimś ciasnym pomieszczeniem (tak jak łódzka yapa). To wolny festiwal wolnych ludzi. Kraina łagodności ale i niejednokrotnie głośno wykrzyczany protest song, odrobina bluesa, twórczości Dylana w wykonania Kapcia, stare nieprzemijalne turystyczne piosenki i dużo, dużo, dużo grania gdzie popadnie w zawsze doborowym gronie ;)

Dla mnie BAZUNA …

… spotkania z przyjaciółmi, 3dniowe granie, radość słuchania piosenek ważnych i dzisiaj potrzebnych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @