Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Bogusław Nowicki

Bogusław Nowicki – wokalista, wykonawca piosenki autorskiej, literat, autor tekstów kilkuset piosenek, kompozytor, występuje z koncertami określanymi jako „piosenki z tekstem”, który to tytuł wymyślił on sam dla swojej radiowej audycji.

Więcej informacji o artyście można znaleźć na stronie www.boguslawnowicki.pl

Kiedy i jak zaczęła się Pańska przygoda z BAZUNĄ?

Nigdy na Bazunie nie byłem, ale kiedyś napisałem piosenkę “Poszukiwania”. W związku z egzaminem zespół pojechał beze mnie. Ja się uczyłem jak głupi i podśpiewywałem. Teraz byłby to esemes, wtedy był to telegram z wiadomością, że piosenka wygrała konkurs, że się podoba i że wszyscy ją śpiewają. Tego dnia zdałem egzamin i otrzymałem taką wiadomość. Wiedziałem już, że dla mnie Bazuna to radość i szczęście. Tak zaczęła się moja przygoda z Bazuną na której mam nadzieję być w tym roku. Jeszcze jedno. W rok później napisałem “Gawędziarzy”. Obiecałem sobie, że pojadę. A tu obrona. To ja znów do wkuwania i znów telegram, że piosenka wygrała, że wszyscy śpiewają. Tak, tak. Bazuna to mój sen, a nie rzeczywistość. Aż się boję, bo tym razem już się spakowałem i nie mam żadnego egzaminu.

Co charakterystycznego widzi Pan w przeglądzie BAZUNA?

Na to pytanie odpowiem sobie po przyjeździe do domu, gdy Bazunę przeżyję “w realu”. Ale tak na wyczucie, nasłuchując tylko odgłosów, myślę, ze jest tam magia, bo nie byłoby tych odgłosów. Mam nadzieję po swoim tam w tym roku pobycie, będę jeszcze bardziej zazdrościł wszystkim moim przyjaciołom, którzy byli tam zawsze. Waldkowi Chylińskiemu, Adamowi Drągowi, Zbyszkowi Szukalskiemu, Stasiowi Wawrykiewiczowi i wielu jeszcze innym.

Dla mnie BAZUNA …

… Dla mnie Bazuna to przepiękny blask słońca który mnie dosięgał siedzącego w ciemnej piwnicy akademika, uczącego się do egzaminu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @