Wydawnictwa DVD

Było to niezwykłe wydarzenie – Jubileuszowy Koncert 40. Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA, zorganizowany głównie przez środowisko absolwentów i studentów Politechniki Gdańskiej 23 czerwca 2012 r.

Koncert w Centrum ZIELONA BRAMA w Przywidzu trwał 16 godzin, od sobotniego przedpołudnia do niedzielnego poranka. Na scenie przewinęło się wielu znakomitych wykonawców, przypominając miłośnikom piosenki turystycznej – bazunowe hity, utwory znane, lubiane, wartościowe, ponadczasowe – dobre do słuchania i nucenia na każdą okazję. Jak w kalejdoskopie zmieniali się Artyści, Zespoły, muzyczne style – kolejne dekady przygody z piosenką. Mieniąca się feerią barw BAZUNA wkracza w piąte dziesięciolecie, wciąż młoda, potrzebna i lubiana – jak w swej gdańskiej inauguracji w 1971 r. w sali teatralnej KSW Żak.

W niniejszym wydawnictwie przedstawiamy relację z tego wydarzenia – utwory z bogatej historii 40 lat BAZUNY wykonane przez Artystów, którzy gościli na przywidzkiej scenie, a także atmosferę tej muzycznej uczty – radości, rozśpiewane tłumy, wielkie emocje.

Uzupełnieniem 3 płytowego wydawnictwa DVD jest Reportaż Fotograficzny – fotografa Politechniki Gdańskiej Krzysztofa Krzempka – na odrębnej płycie DVD.

Były to niezapomniane chwile – zatrzymane w tym dokumencie. Teraz także ci, którym nie udało się wysłuchać koncertu mają okazję cieszyć się bazunowymi piosenkami w każdej chwili.

Janusz Wikowski

W przygotowaniu znajdują się:

  • 3 pak – zapis wybranych utworów, 3 płyty DVD, łącznie 5h nagrań wideo
  • 11 pak – pełna rejestracja koncertu, 11 płyt DVD , łącznie około 15h nagrań wideo
  • reportaż fotograficzny z Koncertu Jubileuszowego – 1 płyta DVD

Szczegóły nt. możliwości otrzymania wydawnictw DVD zostaną podane w najbliższym czasie