Werdykt 2011

Adnotacja biurokratyczna: w związku ze zmniejszonym limitem kaw i herbat w sektorze administracyjnym (przekierowanie środków w rejony sportowo – rekreacyjne pod kątem EURO 2012), liczebność jury uległa nieoczekiwanej zmianie. Prosimy nie regulować odbiorników! Jury 39. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2011, w składzie: Joanna Burgiełł, Łukasz Majewski, Tomasz Fojgt, Maciej Służała, Mariusz Procyk, Michał Łangowski, Michał Kluczka i Łukasz Nowak zatwierdza, co następuje:

W pierwszej kolejności przyznaje się specjalne wyróżnienie Pogodzie za wyjątkowy brak wyczucia czasu. Jednocześnie jurorzy pozwalają sobie zgodnie zasugerować organizatorom: na nadmierne wiatry stosować Espumisan. W ramach wspomnianych już cięć budżetowych, które miały swoje wyraźne odzwierciedlenie także w liczbie tegorocznych wykonawców, jury postanowiło pokornie dostosować się do tej ogólnej tendencji i również zredukować liczebność Złotej Dwudziestki o połowę.

Zdziesiątkowana Złota Dwudziestka przedstawia się następująco:
„Obrączka z trawy” i „Całkiem letnia jesień” – zespół DLACZEGO NIE
„Nad morzem kaszubskim” – Tomasz Kuręda
„Piosenka na niepogodę” – zespół ZIELONE LIŚCIE
„Tęsknoty jak trawy” – zespół KTO JAK NIE MY
„Czarny bez” – zespół ILIA
„Toast” – Piotr Pieńkowski
„Panie Gombrowiczu” – zespół BAKŁAŻANY
„Pójdziemy tańczyć” i „Malinowa” – Dorota Kuziela

Najlepszym wykonawcą Przeglądu BAZUNA 2011 został zespół ZIELONE LIŚCIE. Zespół otrzymuje zaproszenie Studenckiego Radia ŻAK na koncert.

Indywidualnością muzyczną Przeglądu – laureatką nagrody in. Józka Kanieckiego, została Dorota Kuziela.

Rajdowa Piosenka Roku 2011 to piosenka do słów Marka Zygmunta i muzyki Macieja Baranowskiego „Turystyczna dziewczyna” w wykonaniu zespołu ZIELONE LIŚCIE.

Wyróżnienie za tekst utworu „Toast” otrzymuje Piotr Pieńkowski.

Jury z zainteresowaniem śledzi drogę artystyczną i rozwój Joanny Rozkwitalskiej, przyznając ponadto wyróżnienie całemu zespołowi ILIA za dojrzałe brzmienie. Zespół otrzymuje nominację do konkursu tegorocznego festiwalu „Łagodne Spotkania Muzyczne – Muzyka i Środowisko”.

Decyzją jury wyróżnieni zostali:
- skrzypaczka zespołu DLACZEGO NIE, nadająca utworom zespołu wyjątkowy charakter,
- basista zespołu ZIELONE LIŚCIE, za ekspresyjne ruchy sceniczne, zespół zaś za radość muzykowania i bycia na scenie,
- Piotr Pieńkowski za całokształt występu, w którym „więcej było epiki, niż liryki, jednak szczęśliwie bez dramatu”, z dodatkowym wyróżnieniem dla żony Piotra za cierpliwość.

Wyróżnienie honorowe im. Józka Kanieckiego otrzymuje Ewa Modrzejewska z zespołem.

Nagrodę specjalną firmy ACTIVITAS, za wdzydzką tematykę piosenek, otrzymuje Tomasz Kuręda.

Nagrodę Publiczności otrzymuje Piotr Pieńkowski.

Ostatnie słowo jury do narodu: apeluje się zdecydowanie o jeszcze więcej śmiałości w poezjo- i słowołamaniu naprzeciw schematom i konwencjom turystyczno – górskim.

Jeżeli nie zaznaczono inaczej, autorem zdjęć jest Karol Chomicz.