W piosence cały mój świat…

Blues Club, Gdynia

8 marca 2012 r. godz. 18.30

Potencjał przeglądu piosenki studenckiej BAZUNA tkwi w różnorodności stylów, konwencji i muzycznych inspiracji.
Wśród osób i zespołów nagrodzonych przez niemal 40 lat bytu imprezy pokaźną grupę stanowią Panie.

Od trzech lat w gdyńskim BLUES CLUB w okolicach 8 marca odbywa się prezentacja laureatek – Pań biorących udział tak w Przeglądzie jak i w całorocznych wydarzeniach koncertowych. Na scenie gościmy także muzycznych przyjaciół, którzy nie odwiedzili samego Przeglądu, uświetniając jedynie gdyńskie marcowe spotkania.

Oto sylwetki gości koncertu 8 marca 2012 roku:

Dorota Kuziela

Artystka jest z zawodu skrzypaczką a aktualnie studentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie piosenek i śpiewanie traktuje jako przyjemne oderwanie się od tematów muzyki klasycznej.

Piosenki pisze i wykonuje od niespełna trzech lat, ostatnio z kilkoma sukcesami, takimi jak Nagroda Specjalna im. Józka Kanieckiego na przeglądzie BAZUNA 2011 czy Druga Nagroda na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie.
Jest członkiem zespołu Calcjumfolii którego muzykę okrasza dźwiękami skrzypiec.

Autorkę pod względem naukowym oraz wykonawczym najbardziej fascynuje piosenka ściśle autorska oraz zjawisko bardyzmu.

ILIA

ILIA to awangardowy, zarazem liryczny składak muzyczny, zabawa muzyką i słowem, gadania perkusji z wokalem, ostre brzmienia i nagłe przyczajki z innej bajki. Składają się: A Sha (wokal, gitara), Mi Sha (perkusja) i MiK (bas).

www.myspace.com/iliapl

Marta Lisiewicz

Artystka wszechstronna, studentka Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z poznańskim środowiskiem kabaretu – brała udział w Poznańskich Wieczorach Kabaretowych – PWK. Regularnie uczestniczy w przeglądach piosenki artystycznej – Wieczorne Nastroje w Kwidzynie, Łagodne Spotkania Muzyczne w Gdańsku, współpracuje z Teatrem Piosennym Grzegorza Tomczaka.

Marta bawi się słowem, muzyką, rzeźbą… i próbuje wszystkie te elementy połączyć w jedno. Sama o sobie mówi wierszem:

Piszę słowa oprawiane w ramy muzyczne
Raz przyziemniej, a raz eufeministycznie – idyllicznie

Aby podzielić się z ludem ludkami i ludeczkami
Żeby poczuli prawdy tsunami …

www.martalisiewicz.com.pl

Justyna Łuńska z zespołem

Justyna Łuńska – wokal
Agnieszka Łuńska – flet poprzeczny
Zbyszek Bąkowski – harmonijki, akordeon “Dar teścia”
Tomek Salej – wokal, gitara

Justyna udziela się równolegle w kilku projektach muzycznych, m.in. w znanej olsztyńskiej formacji “Chór Proforma” pod dyrekcją prof. Marcina Wawruka.
Ostatnio grali razem z Soyką, wcześniej z Bobby’m McFerrinem. Mają na koncie liczne wydawnictwa płytowe, wszystko zaaranżowane a’capella.

www.tak.art.pl

Joanna Pilarska

W gdyńskim BLUES CLUBIE czuje się już jaku siebie. Po raz pierwszy wystąpiła tu w lutym 2007 r. z grupą NA DRODZE, bezpośrednio po realizacji płyty “Tam, gdzie zaczyna się mój świat”. Od tej pory przybywa tu regularnie, tak samodzielnie jak i z zagranicznymi gośćmi – muzykami z Danii i Włoch. Jako jedyna osoba uczestniczyła we wszystkich wydaniach naszego koncertowego cyklu dedykowanego Paniom, zapewne ujrzymy Ją tutaj i za rok.

www.myspace.com/joannapilarska