Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Paweł Czekalski

Paweł Czekalski w konkursie Przeglądu Bazuna 2012 zagrał:
  • Wielka przestrzeń do ogarnięcia
  • Na gadu
Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z Bazuną?
2005, Sopot. Pamiętna scena zbudowana na morzu. Zostałem wtedy laureatem, ku wielkiemu zaskoczeniu zresztą. Bo tu całe dobrze zgrane zespoły, a ja grałem tak jak gram na ulicy, sam. Do wysłania zgłoszenia namówił mnie mój przyjaciel z którym obecnie koncertujemy, Marcepan. To był mój pierwszy festiwal. Nie ma się co dziwić, że wspominam go znakomicie.
Co Cię skłoniło do zgłoszenia się do tegorocznego konkursu?
Oprócz oczywistej ochoty sprawdzenia się jako grajek, chyba jednak w tym roku głównym powodem była chęć spotkania ludzi. No i nie zawiodłem się. Jest pewna grupa osób, którą widuję tylko na festiwalach, a są też tacy, z którymi widzę się tyko na Bazunie. W tym roku po raz pierwszy występowali moi przyjaciele (grupa “Oj tam oj tam”) i bardzo się cieszę, że otrzymali wyróżnienie.
Jakie są Twoje wrażenia z minionej Bazuny?
Organizacyjny lekki chaos. Nie widziałem listy z kolejnością wystąpień, impreza była “rozniesiona” trochę za bardzo po terenie, konie, błoto i warczące maszyny. Ale i tak, ludzie, spotkania i w ogóle wszystko było cudowne. Organizatorzy bardzo mili, no taka rodzinna atmosfera troszkę. Bardzo mnie to cieszy. Chciałem także uczestniczyć w koncercie “Bukowiny”, ale okazało się że mniej więcej w tym czasie gram koncert na drugim końcu Polski, także na tegorocznej Bazunie byłem coś ponad dobę tylko. A podziało się wiele fajnych rzeczy. No i cieszę się z obydwu piosenek w złotej 23-ce ;)
Czy planujesz występ w innych nadchodzących festiwalach piosenki?
Ogólnie tak, ale nie wiem jak w szczegółach. Na pewno chcę uczestniczyć w festiwalach, ze względu na ludzi, możliwość wspólnego pogrania, wymiany zdań, poimprezowania. To wszystko razem jest bardzo twórcze. Obecnie jednak trochę koncertów do zagrania (jeśli wierzyć Mapcepanowi podobno ok.25 w Bieszczadach w samym lipcu), więc żyję teraz raczej tymi wydarzeniami. No i moja pierwsza “poważna” płyta “Świadomość” jest już na finiszu produkcji. A to projekt conajmniej 2-letni, więc bardzo się cieszę. Po szczegóły zapraszam na www.aldaron.art.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @