Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Konkurs

Konkurs ma za zadanie wyłonić zbiór najbardziej wartościowych piosenek, wartych rozpowszechnienia, część z nich – z przeznaczeniem do śpiewania w środowisku turystycznym w całym kraju. Wyłonieni zostają najbardziej obiecujący wykonawcy – zespoły i soliści.

Werdykt jury BAZUNY zawiera listę piosenek – laureatek (tzw. złotą dwudziestkę). Na czele tej listy znajduje się Rajdowa Piosenka Roku – zwykle jest nią piosenka o znamionach przeboju, mająca największą szansę na „przyjęcie się” w środowisku turystycznym.

Konkurs Przeglądu BAZUNA 2012 odbędzie się w piątek 22 czerwca 2012 r w dwóch ratach:
- godz. 11.00
- godz. 15.00

koncert laureatów z odczytaniem werdyktu – niedziela 24 czerwca 2012 r. godz. 12.00


Zgłoszenia do konkursu przeglądu BAZUNA 2012 przyjmujemy już teraz.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • skład zespołu i instrumentarium
  • kontakt – nr telefonu i e-mail
  • zapotrzebowanie techniczne (liczba mikrofonów, wejść liniowych, inne – specjalne)
  • teksty dwóch piosenek, przy każdej z nich należy podać autorów słów i muzyki oraz akordy gitarowe podstawowej linii melodycznej
  • nagranie konkursowych piosenek – elektronicznie, format mp3 (nie jest wymagane nagranie studyjne)

Akompaniament piosenek musi być wykonany w konkursie na żywo. Dopuszczalne są instrumenty klawiszowe (bez ścieżki programowanej) i perkusja.

Całość zgłoszenia należy wysłać elektronicznie pod adres: konkurs@bazuna.art.pl (włącznie z nagraniem muzycznym). Istnieje możliwość nadesłania tekstów i nagrań większej liczby piosenek, z sugestią dotyczącą wyboru utworów konkursowych z naszej strony. Na podstawie w.w. zgłoszeń zostanie przeprowadzona kwalifikacja.

Prowadzony jest system nominacji – laureaci wybranych przeglądów i festiwali uzyskują zaproszenie do konkursu bez wstępnej kwalifikacji.