Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Koncert Jubileuszowy

Dla mnie BAZUNA to miejsce, gdzie spotkali się ludzie, którzy odpowiedzieli na wołanie świata i wyruszyli w drogę, miejsce, gdzie mogli i zechcieli snuć swoje własne opowieści, a ja mogłam się im przysłuchiwać. Niektórzy z Nich odeszli, wędrują teraz po niebieskich połoninach- odnaleźli swoją „Bukowinę”, spotkali „kminkowe panny” i „dogonili drzewa”. Są w naszej pamięci, jak kamyk serdeczny spod góry Manaslu, jak Pieśń, która niknie i wraca, i trwa.

Minęło 40 lat i wciąż są miejsca, wciąż są ludzie- ci, którzy takie miejsce kiedyś znaleźli i ci, którzy je nadal znajdują, ci, którzy wędrując przynoszą z sobą różne opowieści i chcą się spotkać, aby się nimi dzielić. 40 lat to dobra okazja, żeby im wszystkim z serca za to podziękować.

Maria Miśka Kondratowicz

Minęło 40 lat naszego przeglądu BAZUNA, przyniosły one wielość muzycznych nastrojów, piosenkę towarzyszącą turystycznej wędrówce podaną w różnorodnych muzycznych formach.

W swej pierwszej dekadzie przegląd BAZUNA prezentował sceniczny obraz turystycznego szlaku, obecnie w szerszym zakresie stanowi forum muzycznych poszukiwań z akustyczną i folkową formą w roli głównej. Ewolucję naszej imprezy, wspaniała postaci – wykonawców i autorów, którzy przez 40 lat przewinęli się przez scenę przeglądu BAZUNA, odwiedzając urocze miejsca Pomorza Gdańskiego ukaże koncert jubileuszowy 40. BAZUNA – PRZEGLĄD NA SZLAKU planowany na sobotę 23 czerwca 2012 r. na terenie Ośrodka ZIELONA BRAMA w Przywidzu. I. Główna scena

Koncert Jubileuszowy 40 lat – Przegląd na szlaku

Celem Koncertu Jubileuszowego jest zamknięcie w jednym scenicznym dniu, niczym w pigułce, czterech dekad naszego Przeglądu, z jego kolorytem, różnorodnością stylów i nastrojów, bogactwem odczuć, jakie przez wszystkie lata piosenka z naszej sceny wywoływała. Dokonany został stylistyczny i czasowy podział na koncertowe bloki, w każdym z nich ukażą się Artyści, którzy swymi turystycznymi przebojami tworzyli historię Przeglądu, bądź nadali jej szerszy artystyczny wymiar. Jak w kalejdoskopie – każdy obraz jest chwilowy, tak tez krótkie będą występy naszych Gości, wyselekcjonowane, najwspanialsze utwory. Bezprecedensowy będzie Koncert Jubileuszu 40-lecia przeglądu BAZUNA – do tej pory w podobnej, całodniowej skali niezrealizowany. Oto ramowy układ Jubileuszu na głównej scenie, wraz z wykazem Gości, którzy w chwili czytania tej informacji potwierdzili nasze zaproszenie.
CZĘŚĆ PIERWSZA – od godz. 10:30
(wejście od 10:00)

10:30 Otwarcie Koncertu Jubileuszowego

z udziałem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Henryka Krawczyka

10:40 Śmiej się, tańcz i graj - turystyczna pieśń dziś

12:15 Skwar, południe, pogoda - nasze najpiękniejsze chwile

15:45 Wietrze, przewodniku mój - poezja w akordach ukryta

18:00 z Kaszub nasz Przegląd nazwę ma

  • Regionalny Zespół Pieśni i Tańca BAZUNY z Żukowa

18:20 Dla Ciebie każdy nowy dzień - naszym celem Wędrowanie

19:40 przerwa
CZĘŚĆ DRUGA – od godz. 21

21:00

22:30 Własnymi wierszami - turystycznie i folkrockowo (25 lat zespołu SŁODKI CAŁUS OD BUBY)

ok. 2:00 Blues po północy
ok. 2:40 BEŁT
  • grupa Brzdąkających Energicznie Łódzkich Trubadurów – specjalny na nasz jubileusz blok turystycznych przebojów przeglądu BAZUNA

ok. 3:40 Maratończyk piosenki

  •  Karol Płudowski

Informujemy, iż z przyczyn losowych ostateczny układ koncertów, tak czasowy, jak i dotyczący składu Artystów, może ulec zmianom.

Koncert Jubileuszowy jest imprezą zamkniętą, na którą wstęp mają wyłącznie Sponsorzy Koncertu. Co zrobić żeby zostać Sponsorem Koncertu można sprawdzić TUTAJ.