Płyta Jubileuszowa


Śpiewnik Jubileuszowy

Apolinary POlek

Apolinary POlek w konkursie Przeglądu Bazuna 2012 zagrał:
  • Spotkałem
  • Człowiek z popiołem na butach
Jak dowiedziałeś się o Bazunie?
O Bazunie wiedziałem od zawsze. Po kilku latach wybierania się, trafiłem w końcu w 2004 r. do Lubania z Karoliną “Brydzią” Czerską, basistką, jako duet ZPSM Brydpol. Wtedy na Bazunie było niewielu ludzi, padało, było drogo, a ja fałszowałem. Ponownie zacząłem się wybierać dopiero po przeprowadzce na północ, i tak oto w tym roku trafiłem na jubileusz.
Co Cię skłoniło do zgłoszenia się do tegorocznego konkursu?
Chciałem zobaczyć, jak Bazuna wygląda po tych ośmiu latach, spotkać znajomych i przyjaciół, poznać ludzi z północnych rejonów piosenkowych, w których jestem nowy (mieszkam na Warmii od trzech lat dopiero). Pisałem, zgłaszając chęć występu pozakonkursowego, ale chyba – jak się okazało – do webmastera albo do fotografa, nie pamiętam! Nie cierpię przyjeżdżać na festiwal bez gitary i nie zagrać choć raz na scenie, zgłosiłem się zatem do konkursu.
Jakie są Twoje wrażenia z minionej Bazuny?
W skrócie: pojechałem, naściskałem się i naprzytulałem, zagrałem dwie piosenki, 2 godziny szedłem na półgodzinną próbę przed występem, w którym nie wziąłem udziału, zawarłem nowe, bardzo obiecujące znajomości, nagadałem się za wszystkie czasy i na wszelkie tematy (noo dobra, przynajmniej na tydzień), nasłuchałem się wspaniałych występów, pierwszy raz w życiu usłyszałem na żywo Adama Drąga i Waldemara Chylińskiego, których piosenki bardzo lubię i cenię, odespałem ostatnie 2 miesiące (niestety rezygnując z nocnego imprezowania), przez godzinę szukałem zimnego piwa, pierwszy raz w życiu wypiłem ciepłe piwo z kija, przeszedłem po miejscowości Przywidz na trasie scena 1 – scena 2 – knajpa – sklep – domek chyba z 50 kilometrów, zostałem bardzo doceniony i wyróżniony jako wykonawca, zagrałem ponownie dwie piosenki i wróciłem z głową pełną muzyki i dobrych wspomnień. Za co składam wielkie podziękowania organizatorom, jurorom, publiczności i przede wszystkim Markowi Skowronkowi!
Czy planujesz występ w innych nadchodzących festiwalach piosenki?
O, tak, nieustająco od wielu lat. Jadę na Nadzieję do Kołobrzegu, na Giełdę Piosenki do Szklarskiej Poręby, być może na Śpiewanki w Muszynie-Złockiem, a potem zobaczymy. Może na SMAK, chyba-raczej-na pewno na Oppę. I pewnie jeszcze gdzieś.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment validation by @