1987 – Człuchów

Kolejna BAZUNA odbyła się w dniach 9-11.10.1987 r., ponownie na dziedzińcu zamku pokrzyżackiego w Człuchowie. Nie uległa zmianie grupa instytucji organizujących Przegląd, pojawiły się natomiast nowe nazwiska w kierownictwie – nad całością czuwał Krzysztof Puton mając do pomocy Beatę Mróz; kierownikiem organizacyjnym został Marek Melkowski.

Nowością w programie Przeglądu był piątkowy “wieczór szantowy” z udziałem grup PACKET i EKT GDYNIA. W sobotnim koncercie nocnym oprócz wykonawców znanych w środowisku studenckim (Olek Grotowski, Krzysztof Myszkowski i Ola Kiełb, BEZ IDOLA, BEZ JACKA, Adam Drąg) wystąpił Teatr Pantomimy z warszawskiej PWST oraz magik-iluzjonista Marini (nie do końca zrozumiany przez bazunową publiczność). Maraton trwał do wczesnych godzin rannych i duża część z ok. 1500 – osobowej widowni nie dotrwała do jego końca.

Tytuł Rajdowej Piosenki Roku 1987 przyznano utworowi “Wiatr przewodnik” w wykonaniu grupy BEZ PRÓBY. W konkursie na interpretację nagrodę otrzymała gdańska grupa SŁODKI CAŁUS OD BUBY za piosenkę “Wczoraj wieczorem” znaną z repertuaru WOLNEJ GRUPY BUKOWINA. Publiczność największym aplauzem obdarzyła piosenkę “Rastaman” grupy EKT GDYNIA.

Atrakcją Przeglądu był balon, który unosił się (na uwięzi) obok zamku. Znaleźli się nawet i tacy, którzy nim “polatali”.

*  *  *  *  *

BAZUNA w roku 1987 tradycyjnie zapowiadana była jako ostatnia. Tym razem nie bez powodu – w roku 1988 kolejna edycja Przeglądu nie odbyła się. Nikt jednak nie myślał poważnie o zakończeniu definitywnym – po dłuższej niż zwykle przerwie nowy Komitet rozpoczął przygotowania do imprezy następnej.