1976 – Stegna, Krynica Morska

Kolejny rok BAZUNA pozostała na Jantarowym Wybrzeżu i dalej wędrowała. Tym razem uczestników zaproszono do odbycia dłuższych spacerów – na trasie Gdańsk – Świbno – Stegna – Sztutowo – Krynica Morska. Kierownikiem Wędrownego Jesiennego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA’76 został Czesław Klott. Grupa instytucji organizujących Przegląd pozostała taka sama, jak przed rokiem.

Pierwszy koncert odbył się w piątek 5.11.1976 r. w remizie OSP w Stegnie. Następnego dnia na koncert w klubie ŻAGIEL w Górniczym Ośrodku Wypoczynkowym w Krynicy Morskiej zjechało ok. 1200 osób. Dużo nie brakowało, aby sobotni koncert w ogóle się nie odbył. Napór widzów był tak duży, że wybito szyby w drzwiach, groziło zawalenie się schodów. Koncert niedzielny nie mógł więc odbyć się w tej sali. Na szczęście 7 listopada dopisała pogoda i koncert laureatów można było przeprowadzić w amfiteatrze znajdującym się na terenie ośrodka. Podczas koncertu panowała, mimo zimna, bardzo dobra atmosfera. Obecnemu na widowni Prorektorowi Politechniki Gdańskiej, doc. dr Czesławowi Taraszkiewiczowi, wręczono dyplom i odznakę Członka Honorowego SKT PG “FIFY” (“Fifa Honorowa” – FH 181).

Podobnie jak przed rokiem, Jury pracowało nieprzerwanie od piątku do zakończenie koncertu sobotniego. Rajdową Piosenką Roku 1976 obwołano piosenkę Adama Drąga “Chyba już czas wracać do domu”. Podczas przeglądu ukazał się śpiewnik “Dwadzieścia piosenek – laureatek” – odtąd wydawnictwo takie pojawiało się na BAZUNIE każdego roku (aż do dnia dzisiejszego).

Udany niedzielny koncert skłonił organizatorów do zaplanowania kolejnej edycji jako plenerowej (koncerty na świeżym powietrzu), zaproponowano przy tym termin wiosenny. Prorocze okazały się słowa prezesa klubu “FIFY” Jacka Okły, który w swej mowie sprawozdawczej (koniec listopada 1976 r.) powiedział: “Tym razem przeżyliśmy najazd na Krynicę Morską tylko dzięki wspaniałej niedzielnej aurze. Czy za rok zabarykadujemy się w zamku ?”.